ANKARA

Pazartesi, 18 Şubat 2019
Haberler

KÖYÜMÜZDE VUKU BULAN HABER, DUYURU VE TÜM BİLGİLENDİRMELER YER ALMAKTADIRPDF Yazdır e-Posta

  Köyümüzde 15 Temmuz Pazar günü Hacı adaylarının kutsal topraklara gidecek olması sebebiyle  yemek verilmiş, mevlüt okutulmuştur. Allah kabul eylesin.

 

 
PDF Yazdır e-Posta

 

Köyümüzde hayvancılıkta verimi ve kaliteyi arttırmak amacıyla Çeltikçi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan, İŞKUR İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Burdur Orman İşletme Müdürlüğü’nün desteklediği hayvancılık kursunu tamamlayan kursiyerlere kurs bitirme sertifikaları verildi. Törende ayrıca Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile Kuzköy Kooperatifi arasında Hayvan Hastalıkları ile Mücadele Bakım Protokolü imzalandı. Sertifika dağıtım ve protokol imza törenine Çeltikçi Kaymakamı Mustafa Dilekli, AK Parti Burdur Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bayram Özçelik, Milletvekili Adyaları Yasin Uğur ve Emine Aktaş, MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Bucak İlçe Başkanı Adem Şengül ve ilgili kurum müdürlerinin yanı sıra Kuzköy Muhtarı Hüseyin Tenger, Kooperatif Başkanı Mehmet Ali Arıdaş ve kursiyerler katıldı. Törende konuşan Kooperatif Başkanı Arıdaş, sertifika dağıtımı ve protokol imza töreni için toplandıklarını belirtti. AK Parti Burdur Milletvekili ve 27. Dönem AK Parti Burdur Milletvekili Adayı Bayram Özçelik, tarım ve hayvancılığa dayalı yatırımları son derece önemsediklerini ve halkın her kesimine hitap etmeyi hedefleyen politikalar izlediklerini aktardı. Çeltikçi Kaymakamı Mustafa Dilekli, kursa katılarak sertifika lamaya hak kazanan kursiyerleri tebrik etti, imzalanacak olan protokolün hayırlı olmasını diledi. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, MAKÜ’nün hayvancılık alanında pilot üniversite olarak seçildiğini ve bu kapsamda Kuzköy’de yürütülen hayvancılık faaliyetlerini destekleyecek bir protokole imza atacaklarını söyledi. Burdur Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Oktay Darcan, sahada yapılan çalışmaların tarım ve hayvancılık faaliyetlerine uygulama yapılmadığı sürece etkili ve verimli olamayacağını belirtti.
Burdur Orman İşletme Müdürü Celal Korkmaz da kursa müdürlük olarak destek vermekten memnun olduklarını aktardı.
Tören sonunda kursa katılan 55 kursiyere kurs bitirme belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi. Kursu tamamlayanlara İŞKUR tarafından ödenecek ücretleri Burdur Halka Bankası Müdürü Ali Cem Zincirli tarafından teslim edildi.

Kanal 15 sitesinden alıntıdır.

 
PDF Yazdır e-Posta

Köyümüzde Ramazan ayında alışılagelmişin dışında bir farklılık yaşanıyor. Bu farklılığın sebebiyse Ramazan ayı boyunca sahurda çalınan ve vatandaşların sahur için uyanmasını sağlayan Ramazan davulunun bir bayan tarafından çalınıyor olması. Ülke genelinde nadir rastlanan bu durumdan köy halkı da gayet memnun. Köyde yaşayan ve 14 yıl önce maddi sıkıntılar nedeniyle Ramazan ayında davul çalmaya başlayan 3 çocuk annesi Ayşe Alkan, çocuklarının geçimini Ramazan ayında topladığı bahşişlerle sağlıyor. Eşine yıllar önce Ramazan davulu çalmak istediğini söyleyen Ayşe Teyze, Ramazan davulu çalmaya nasıl başladığını duygulanarak anlatıyor.
Kuzköy Köyü, sakin ve nezih bir köy olduğu için Ramazan ayında geceleri davul çalmaktan sokak aralarında gezmekten korkmadığını söyleyen Ayşe Alkan, bu işi severek yaptığını sağlığı elverdikçe de yapacağını söylüyor.
Ramazan ayı boyunca davul çalarak Kuzköy sakinlerini sahura kaldıran Alkan, yanık sesiyle maniler ve ilahiler de söylemeyi de ihmal etmiyor.
Kuzköy Köyü Muhtarı Hüseyin Tenger, kendilerini Ramazan ayında güzel sesiyle ve okuduğu manilerle uyandıran Ayşe Teyzeye teşekkür ediyor, tüm köy halkının bu durumdan memnun olduğunu söylüyor.
Kooperatif Başkanı Ramazan Karataş ve Eşi Saadet Karataş da, Ayşe Teyzenin Ramazan davulu çalmasından son derece memnunlar.
Köy halkı 14 yıldır her Ramazan ayında davulu ile sokağa çıkıp maniler söyleyen Ayşe Teyzenin yaptığı bu işi yadırgamadığı gibi, oldukça memnunlar.

 

Kanal 15 sitesinde yayınlanan haberden alıntıdır.

 
PDF Yazdır e-Posta

  

 Hüseyin DEMİREL'in 13 HAziran Çarşamba günü Köyümüzde iftar yemeğine davetlisiniz.

  RESMLER

 

 

 

 

  BURADA BİR KÖYDEN FAZLASI VAR  www.kuzkoykoyu.gov.tr

 
PDF Yazdır e-Posta

Merhum Biga'lı Hüseyin Alkan eşi Ayşe Alkan vefat etmiştir.Merhumeye Allah'tan Rahmet , Geride Kalan , Hısım , Akraba ve Dostlarına Sabırlar Dileriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| Kuzköy Köyü ® Burada Bir Köyden Fazlası Var |

 
PDF Yazdır e-Posta

   KUZKÖY MUHTARLIĞIMIZIN organize ettiği ve her yıl geleneksel olarak devam eden Son iftar etkinliğine herkesin katılımını bekliyoruz.

 

BURADA BİR KÖYDEN FAZLASI VAR

 
«BaşlangıçÖnceki12345SonrakiSon»

Sayfa 1 / 5

GEÇİP GİDENLER

BAYRAMLAŞMA

ŞU BURDURUN ÇALGISI