ANKARA

Perşembe, 20 Haziran 2019
Haberler

KÖYÜMÜZDE VUKU BULAN HABER, DUYURU VE TÜM BİLGİLENDİRMELER YER ALMAKTADIRPDF Yazdır e-Posta

    Köyümüz Kovalık mevkii Burdur-Antalya karayolunda iki otomobilin çarpıştığı kazada Köyümüz   sakinlerinden   Mehmet Şahin (72) yasamını yitirirken, eşi Emine Şahin (71) ile diğer otomobilin   sürücüsü  Mevlüt Balcı (57)   yaralandı. 


 Kaza, saat 11.00 sıralarında Burdur- Antalya karayolunun  Kovalık kavşağında meydana geldi.   Burdur'dan Antalya   yönüne giden Mevlüt Balcı'nın kullandığı 03 AAH 156 plakalı otomobille Köylümüz   Mehmet Şahin'in(Kara Mehmet)   kullandığı 07 DU 155 plakalı otomobili ile çarpıştı. Kazayı görenlerin   ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk   edildi. Gelen sağlık ekipleri Mehmet Şahin'in yaşamını   yitirdiğini belirledi. Kara Mehmet'in eşi Emine Şahin'de   kaldıırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Diğer   otomobilin sürücüsü Mevlüt Balcı ise Burdur Hastanesine sevk   edildi.

 Köylülerimizin cenazeleri 4.4.2019 Perşembe günü 10.30 da köyümüz mezarlığına defnedilecektir.   Vefat eden   köylülerimize Allahu Teladan rahmet, geride kalan yakınlarına baş sağlığı diliyor. Acılarını   paylaşıyoruz.

 

 
PDF Yazdır e-Posta

Köyümüz Muhtarlığına İsmail Çetin seçilmiştir. Köyümüze Hayırlı olsun. Muhtarımıza görevinde başrılar diliyor, Eski Muhtarımız Hüseyin Tenger'e köyümüze yapmış olduğu hizmetler için teşekkür ediyoruz.

 
PDF Yazdır e-Posta

Seçim öncesi muhtar adaylarımız İsmail Çetin Ve hüzeyin Tenger birlik mesajı verdi. "Herşey köyümüzün birliği, dirliği ve veraberliği için" "Dostluk kazansın"

Seçim öncesi muhtar adaylarımız İsmail Çetin ve Hüseyin Tenger birlik mesajı verdi. "Herşey köyümüzün birliği, dirliği ve beraberliği için" "Dostluk kazansın"

 
PDF Yazdır e-Posta

 

Köyümüzde hayvancılıkta verimi ve kaliteyi arttırmak amacıyla Çeltikçi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan, İŞKUR İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Burdur Orman İşletme Müdürlüğü’nün desteklediği hayvancılık kursunu tamamlayan kursiyerlere kurs bitirme sertifikaları verildi. Törende ayrıca Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile Kuzköy Kooperatifi arasında Hayvan Hastalıkları ile Mücadele Bakım Protokolü imzalandı. Sertifika dağıtım ve protokol imza törenine Çeltikçi Kaymakamı Mustafa Dilekli, AK Parti Burdur Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bayram Özçelik, Milletvekili Adyaları Yasin Uğur ve Emine Aktaş, MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Bucak İlçe Başkanı Adem Şengül ve ilgili kurum müdürlerinin yanı sıra Kuzköy Muhtarı Hüseyin Tenger, Kooperatif Başkanı Mehmet Ali Arıdaş ve kursiyerler katıldı. Törende konuşan Kooperatif Başkanı Arıdaş, sertifika dağıtımı ve protokol imza töreni için toplandıklarını belirtti. AK Parti Burdur Milletvekili ve 27. Dönem AK Parti Burdur Milletvekili Adayı Bayram Özçelik, tarım ve hayvancılığa dayalı yatırımları son derece önemsediklerini ve halkın her kesimine hitap etmeyi hedefleyen politikalar izlediklerini aktardı. Çeltikçi Kaymakamı Mustafa Dilekli, kursa katılarak sertifika lamaya hak kazanan kursiyerleri tebrik etti, imzalanacak olan protokolün hayırlı olmasını diledi. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, MAKÜ’nün hayvancılık alanında pilot üniversite olarak seçildiğini ve bu kapsamda Kuzköy’de yürütülen hayvancılık faaliyetlerini destekleyecek bir protokole imza atacaklarını söyledi. Burdur Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Oktay Darcan, sahada yapılan çalışmaların tarım ve hayvancılık faaliyetlerine uygulama yapılmadığı sürece etkili ve verimli olamayacağını belirtti.
Burdur Orman İşletme Müdürü Celal Korkmaz da kursa müdürlük olarak destek vermekten memnun olduklarını aktardı.
Tören sonunda kursa katılan 55 kursiyere kurs bitirme belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi. Kursu tamamlayanlara İŞKUR tarafından ödenecek ücretleri Burdur Halka Bankası Müdürü Ali Cem Zincirli tarafından teslim edildi.

Kanal 15 sitesinden alıntıdır.

 
PDF Yazdır e-Posta

Köyümüzde Ramazan ayında alışılagelmişin dışında bir farklılık yaşanıyor. Bu farklılığın sebebiyse Ramazan ayı boyunca sahurda çalınan ve vatandaşların sahur için uyanmasını sağlayan Ramazan davulunun bir bayan tarafından çalınıyor olması. Ülke genelinde nadir rastlanan bu durumdan köy halkı da gayet memnun. Köyde yaşayan ve 14 yıl önce maddi sıkıntılar nedeniyle Ramazan ayında davul çalmaya başlayan 3 çocuk annesi Ayşe Alkan, çocuklarının geçimini Ramazan ayında topladığı bahşişlerle sağlıyor. Eşine yıllar önce Ramazan davulu çalmak istediğini söyleyen Ayşe Teyze, Ramazan davulu çalmaya nasıl başladığını duygulanarak anlatıyor.
Kuzköy Köyü, sakin ve nezih bir köy olduğu için Ramazan ayında geceleri davul çalmaktan sokak aralarında gezmekten korkmadığını söyleyen Ayşe Alkan, bu işi severek yaptığını sağlığı elverdikçe de yapacağını söylüyor.
Ramazan ayı boyunca davul çalarak Kuzköy sakinlerini sahura kaldıran Alkan, yanık sesiyle maniler ve ilahiler de söylemeyi de ihmal etmiyor.
Kuzköy Köyü Muhtarı Hüseyin Tenger, kendilerini Ramazan ayında güzel sesiyle ve okuduğu manilerle uyandıran Ayşe Teyzeye teşekkür ediyor, tüm köy halkının bu durumdan memnun olduğunu söylüyor.
Kooperatif Başkanı Ramazan Karataş ve Eşi Saadet Karataş da, Ayşe Teyzenin Ramazan davulu çalmasından son derece memnunlar.
Köy halkı 14 yıldır her Ramazan ayında davulu ile sokağa çıkıp maniler söyleyen Ayşe Teyzenin yaptığı bu işi yadırgamadığı gibi, oldukça memnunlar.

 

Kanal 15 sitesinde yayınlanan haberden alıntıdır.

 
PDF Yazdır e-Posta

  

 Hüseyin DEMİREL'in 13 HAziran Çarşamba günü Köyümüzde iftar yemeğine davetlisiniz.

  RESMLER

 

 

 

 

  BURADA BİR KÖYDEN FAZLASI VAR  www.kuzkoykoyu.gov.tr

 
«BaşlangıçÖnceki12345SonrakiSon»

Sayfa 1 / 5

GEÇİP GİDENLER

BAYRAMLAŞMA

MUSTAFA KOZAK - EV YAPTIRDIM